سوالات رادیولوژی

قیمت رادیولوژی

هزینه رادیولوژی

هزینه سی تی اسکن با توجه به عواملی مانند نوع رادیولوژی، نوع بیمه، نوع کالای مصرفی و … تعیین می گردد. جهت اطلاع از قیمت و هزینه رادیولوژی خود می توانید با شماره 02166591859 و یا با از طریق نوبت انلاین اقدام نمایید تا کارشناسان پاسخ گوی شما عزیزان باشند.

آیا در زمان انجام رادیوگرافی می توانم از محافظ تیروئید استفاده کنم؟

نکته مهم آنکه در انجام بسیاری از رادیوگرافی های خارج دهانی مثل پانورامیک و سفالومتری نمی توان از محافظ تیروئید استفاده کرد چون باعث خراب شده تصویر رادیوگرافی می شود. اما در تمام رادیوگرافی های داخل دهانی می توان از محافظ تیروئید استفاده کرد.

آیا اشعه ایکس (X) برای من مضر است؟

اشعه ایکس بکار رفته در معاینات تصویربرداری پزشکی در محدوده مجاز بوده هرچند تا آنجائیکه ممکنه باید از دریافت اشعه ایکس غیر ضروری خودداری کرد. میزان اشعه ای که بیمار در معاینات رادیوگرافیک دندانپزشکی دریافت می کند در مقایسه با سایر معاینات پزشکی به طور مثال رادیوگرافی از قفسه سینه بسیار کمتر می باشد. گذشته از این منابع پرتوپزشکی تنها منابع دریافت اشعه ایکس نبوده و همه ما روزانه مقداری اشعه ایکس از منابع کیهانی و خاکی دریافت می کنیم که البته بدن اثرات مضر آنها را خنثی می کند.

آیا بعد از انجام رادیوگرافی باید از مجاورت با افراد خردسال خودداری شود؟

خیر. اثرات اشعه ایکس در معاینات رادیوگرافیک دندانپزشکی محدود به همان زمان تصویربرداری است و تشعشعی از بدن بیمار بعد از پایان یافتن معاینه رادیوگرافیک ساطع نمی شود. بنابراین نیازی به دوری از خردسالان نیست. همچنین مانعی در شیردهی مادران باردار بعد از انجام رادیوگرافی وجود ندارد.

آیا در دوران بارداری می توان رادیوگرافی دندانی انجام داد؟

با توجه به اینکه در سه ماهه اول بارداری جنین در مراحل بسیار حساسی از تکامل خود قرار دارد تا آنجا که ممکن است باید از انجام رادیو گرافی در سه ماهه اول اجتناب کرد مگر در مورادی که دندانپزشک معالج انجام رادیوگرافی را ضروری دانسته باشد. در این موارد با مشورت با پزشک متخصص زنان و زایمان می توان با استفاده از پوشش های سربی از جنین در برابر تابش اشعه محافظت نمود.

آیا قبل از انجام رادیوگرافی نیاز به آمادگی خاصی است؟

بیمارن قبل از انجام رادیوگرافی های دندانی باید نکات زیر را رعایت فرمایند:

  • عینک، گردن بند، گوشواره، کلیپس مو، گیره سر، گیره روسری، پیرسینگ بینی باید در آورده شوند.
  • دندانهای متحرک باید از دهان خارج گردد.
  • بیماران خانم در صورت باردار بودن باید به تکنسین اطلاع دهند.
  • در هنگام ورود به اطاق رادیوگرافی گوشی همراه باید خاموش گردد.
نـوبت آنلاین دریــافت جـــواب

تهران، میدان انقلاب، خیابان جمالزاده شمالی، نبش چهارراه نصرت شمالی - پلاک ۸۱